top of page
Rozmyte Kwiaty

Spotkanie małżonki Prezydenta RP z dziećmi i młodzieżą - występ solisty BigBand Polonia

18 kwietnia w Konsulacie Generalnym RP na Manhattanie odbyło się spotkanie Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser-Dudy z dziećmi i młodzieżą. Pierwszej Damie w spotkaniu towarzyszyli: Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki oraz prezes CPSD Pani dr Dorota Andraka.

Rozpoczynając spotkanie Pierwsza Dama, zwróciła się do dzieci, podkreślając, że uczniowie są „ambasadorami polskiej kultury”, co jest „ważne dla naszego kraju, także poza jego granicami”.

W drugiej części spotkania laureaci konkursu zorganizowanego przez Centralę Polskich Szkół Dokształcających "Słowem Polska" recytowali wiersze.

Spotkanie uświetnił także występ Emilii Idec, która jest koncertmistrzynią BigBand Polonia. Emilia wykonała dwa utwory z naszego ostatniego Musicalu. Pierwszy to utwór “Był kiedyś inny świat” ze ścieżki dźwiękowej filmu Miasto 44 oraz temat z filmu Lista Schindlera, który artystka wykonała na skrzypcach z towarzyszeniem fortepianu.

W kolejnej części miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Cała zgromadzona młodzież wraz z Panią Prezydentową wspólnie zaśpiewała utwory ludowe. Na fortepianie “na cztery ręce” zagrali wspólnie Dominik Grzyb oraz Konsul Generalny Adrian Kubicki.

Muzyka w niezwykły sposób dodaje niewidzialnych emocji takim spotkaniom, za co wielki szacunek  i podziękowania należą się organizatorom.

To niezwykłe, że przy tak ważnych wydarzeniach obecna jest muzyka, oraz pokazywany i doceniany jest wielki talent muzyczny dzieci.
Tego nie da się i nie powinno nigdy się ukrywać 🙃

bottom of page